Canlıların Ortak Kaderi Ölüm

Canlıların Ortak Kaderi Ölüm

Cennnet sınavına katılmak için ruhlar aleminden ana karnına ve oradan ete, kemiğe bürünüp bu fani dünyaya gelen ruhlar, sınav gereği bazen hayır ile, bazen de şer ile imtihan edilir. Bu nedenle zaman gelir insan sevinir, coşar kahkaha ile güler ve zaman gelir daralır, bunalır ve hıçkıra hıçkıra ağlar. Takdir edilen eceli gelince bedenden ayrılır ve yaşam boyu yapmış olduğu sevap ve günahları ile ya cennet bahçesine ya da cehennem çukuruna dönüşen kabrinde kıyametin kopmasını ve hesaba çekileceği günü bekler. Gerçi ölüm sözcüğü kulaklara hoş gelmez ve nefisler bundan hoşlanmaz ama, Allah`ın (cc)koymuş olduğu ``Her canlı ölümü tadacaktır.`` kuralı kıyamete kadar geçerli olduğundan ve bu ilahi kuralı kıyamete kadar geçerli olduğundan ve bu ilahi kuralı erteleyecek ya da yürürlükten kaldıracak bir güç olmadığından, Bizden öncekiler ölümü tatıkları ve mallarını, mülklerini bırakıp ahiret alemine göçüp gittikleri gibi bizler de ve bizden sonra gelecek olanlar da ölümü tadacağız ve yaşam boyu hırsla çalışıp kazandığımız tüm malları, mülkleri dünyada bırakıp ahiret alemine göçüp gideceğiz. (Erbiya, 35)

Detay
Korona Virüs Mezarlığı Diye Bir Şey Yok

Korona Virüs Mezarlığı Diye Bir Şey Yok

İstanbul Büyük şehir belediye mezarlıklar müdürlüğü daire başkanı Ayhan koç korona virüs, covid 19 Nedeniyle hakkın rahmetine kavuşan vatandaşlarımız, için korana virüs, sebebiyle ölen yurttaşlarımız, ile diğer vatandaşlarımız arasında hiç bir fark yoktur. Kesinlikle bu karalara uygun bir vaziyette definlerimizi yapıyoruz. Bu definler de korona virüs hastalığına yakalanıp, Mefat eden vatandaşlarımız, ile diğer vatandaşımız arasın da defin işlemin de hiç bir fark yoktur. Normal bir ölüm haberi bizim sistemimize düşüyor. Doktor raporu çıktıktan sonra nüfus kaydından düşümü yapıldığı anda ortak kullandığımız, sistemden anında haberimiz oluyor, ve hızlı bir şekilde tam teçhizatlı bir şekilde evden veya hastaneden cenazeyi alıp, Gasil hane işlemlerini gerçekleştiriyor. Sosyal mesafeye uyarak 5 - 10 kişilik cemaat ile cenaze namazı kılınıp mümkün mertebe hızlı bir şekilde defin işlemi yapılıyor.

Korona virüs sebebiyle Mefat eden kişilerin kendi aile kabristanı varsa oraya defnediyoruz, yoksa Avrupa yakası kilyos ve Anadolu yakasın da ise yukarı baklacı da defin işlemlerini gerçekleştiriyoruz. Korona mezarlığı diye bir şey yok, Korona virüs hastalığından ölen vatandaşlarımız, mezar yerleri yoksa hızlı ve tedbirli davranmak açısından, ve riski ortadan kaldırma açısından bu mezarlıklara defnediyoruz. sosyal medyada çıkan algılara kulak asmayınız. vatandaşımız bir sorunla karşılaştığın da (İBB) Mezarlıklar daire başkanlığından ya da beyaz masaya başvurup her türlü sıkıntılarını dile getirebiliyor.

Detay
Yunus Sen Bu Dünyaya Niye Geldin

Yunus Sen Bu Dünyaya Niye Geldin

Aşık yunus gibi bizde kendimizi sorgulayalım! Gerçekten bu dünyaya niye geldik? Bir kefenden baksa iç ve dış giysilerimize kadar bütün malımız, mülkümüz ve servetimiz dünyada kalacağına göre, gerçekten bu dünyaya niye geldik? yoksa bir kefen almaya mı geldik? Peki ama sadece bir kefen uğruna değer mi yaşam boyu bir uğraş ve savaş!

Bizden bu fani dünyaya gelenler ne oldu? Allahà ve peygambere isyan edip böbürlenenler, şimdi kara toprağın altında yatmıyorlar mı? Bir hak dostunun ``Hani annen, hani baban? Aynı yere sen de varan, `` dediği gibi bizde aynı kara toprağın altında yatmayacak mıyız?
 
Gerçekte cennet sınavına katılmak için ruhlar aleminden ana karnına ve oradan da ete, kemiğe bürünüp bu fani dünyaya geldik ama dünyada da kalıcı değiliz ki! Önümüzde gibi aşılması güç nice sınavlar var. Sonuçta dünyadaki inanç ve yaşantımız doğrultusunda bizi bekleyen cennet ve cehennem de var!
 
Lütfen çıkmaz sokaklardan geri dönelim, günahlardan kopup tövbe edelim ve yer altındaki karanlık kabirlerde yatanlardan ibret alalım, Kesinlikle biz de aynı yere gideceğimize ve bunun başka hiçbir alternatifi olmadığına göre, başta beş vakit namaz olmak üzere ibadetlerimizi düzenli bir şekilde yapmaya ve kabrimize yatırım yapmaya çalışalım!...

Detay
Uygun Fiyat, Kaliteli Hizmet ile İstanbul Mezar Yapımında Öncü Firma